Makalaler

EVERGREEN  İÇERİK NASIL OLUŞTURULUR?
EVERGREEN İÇERİK NASIL OLUŞTURULUR?
Aramalarda yüksek bir trafik oluşturan evergreen içerikler viral içerikler gibi zamana bağlı değillerdir. Genelde başlangıç seviyesinde bilgi veren bu içerikler konu ile ilgili temel bilgileri edinmemizi sağlar. Web sitenize ya da sosyal medya mecralarınıza insanların gelmesini sağlayan içerikler viral içerikler olsa da kalmalarını sağlayan her zaman yeşil kalan evergreen içeriklerdir.
Kiralık
Kiralık
Kiralık kullanmak yerine yıllarca kullandığı her şeye sahip olmaya çalışılan bir dünyada yaşadık. Arabadan eve, cep telefonundan beyaz eşyalarımıza kadar. Sahip olmak bir tüketici için çok önemli bir kavramdır. İnsanlar kendilerine bir şey satılmasını sevmezler. Bununla birlikte sahip olmaktan hoşlanırlar.
SESSİZ İSTİFA
SESSİZ İSTİFA
Sessiz istifa kavramı son dönemlerde hayatımıza daha çok girdi. Özellikle Covid salgını sonrası insanlar ofislerde çalışma alışkanlığından uzaklaşıp iş hayatlarına evde devam etmeye başladıkları dönemde kendilerini içe dönüp sorguladılar. Bu sorgulama PEK ÇOK İNSAN AÇISINDAN FARKLI KARARLARA SEBEP OLDU. DÖNEMSEL OLARAK İNSANLAR İŞLERİNDEN AYRILMAYA BAŞLADI.
Navigasyon gibi nasıl yaşanır?
Navigasyon gibi nasıl yaşanır?
Hayatın içinde pek çok yol var. Bizler bu yollardan bazılarının izini sürerek başarıya ulaşmaya çalışıyoruz.  Belirlediğiniz yola girdiğinizde zaman zaman yol değiştirmek ya da strateji değiştirmek zorunda kalabiliriz.
Stresle başa çıkmanın 14 yolu
Stresle başa çıkmanın 14 yolu
 Stresle başa çıkmanın 14 yolu üzerinde konuşmadan önce gelin stresi tanımlayalım. Kişinin üzerinde tehdit oluşturan bedensel ya da duygusal olaylara karşı verilen tepkiye stres adı verilir.  Birey karşılaştığı bu duruma karşı bir tepki koyar.
imposter Sendromu
imposter Sendromu
Hayatınızda çevreniz açısından güçlü bir kariyeriniz olmuş olabilir. Üstelik ses getiren işlerde yapmış olabilirsiniz.  Tüm toplum tarafından başarılı görülüyor da olabilirsiniz. Buna rağmen kendinizi yetersiz ve başarısız gördüğünüz oluyordur. Hatta çevrenizdeki insanları başarılarınızla kandırıyor gibide hissedebilirsiniz.
Konsantrasyonu arttırmanın 8 yolu
Konsantrasyonu arttırmanın 8 yolu
Konsantrasyonu arttırmanın 8 yolu :Yaşadığımız bu dönem etrafımızda birçok uyaran ile doludur. Bu nedenden ötürü odağımızın kayması kolaylaşır. Hepimiz hedeflediğimizi yapmak yerine başka işlere dalabiliriz. Bu durum hem çalışma hayatımızda hem de özel hayatımızda verimsizlik ve başarısızlığı doğurabilir.
Bütçe Yapmanın Yolları
Bütçe Yapmanın Yolları
Bütçe Yapmanın Yolları: Bütçenin temel amacı hayatınızda yapmanız gereken ve yapmak istediğiniz şeyler için para durumunuzu dengelemektir.  Doğru bir planlama sizi borç almaktan ya da borç ödemekten uzak tutar. Fiziki yararları dışında borç sarmalından uzak durmak sizi psikolojik açıdan da rahatlatır. Böylelikle hem mali hem de ruhsal anlamda hayatınızda bir denge kurarsınız.
İnsanlarla Anlaşabilmenin 5 yolu
İnsanlarla Anlaşabilmenin 5 yolu
İnsanlarla Anlaşabilmenin 5 yolu insan ilişkileri ne kadar yakın olursanız olun pamuk ipliğine bağlıdır. Birçok ilişki çok basit sebeplerle istemediğimiz yönlere gidebilir. Bunu azaltmanın yolu iletişimi becerilerimizi arttırmak ve bazı davranışlarımıza çeki düzen vermekten geçer. İnsanlarla ilişkilerimizi ne yaparsak daha huzurlu ve tartışmadan uzak tutarız hadi gelin birlikte keşfedelim
Kanban Tekniği
Kanban Tekniği
Kanban tekniği zamanı organize etmek için iyi bir yöntemdir. Zaman en acımasız hocadır. Bu nedenden ötürü onun bize öğrettiği şeyleri hiçbir okul öğretemez. Tarih boyunca zamanın kıymeti üzerine pek çok şey yazılıp çizilmiştir. Bu nedenden ötürü bu kıymetli elması ya doğru tekniklerle işleyeceğiz ya da geçmesini izleyerek bu dünyadan göçüp gideceğiz
Aptal Puma Sendromu
Aptal Puma Sendromu
Pumalar ise kendine haz avlanma stili ile ön plana çıkarlar. İki metre boylarındaki bu yırtıcı kedi hızı ve refleksleri ile tanınmaktadır. Avının peşinde olduğunda giderek hızlanarak avını kovalamaktadır.
Pomodoro Tekniği
Pomodoro Tekniği
Pomodoro tekniği zaman Yönetimi günümüzde önemini arttırmaya devam ediyor. Verimliliğin gerek kişiler gerekse şirketler bazında değerini gün geçtikçe arttırdığı günlerden geçiyoruz.
Ringelmann Etkisi Sosyal Kaytarma
Ringelmann Etkisi Sosyal Kaytarma
Ringelmann Etkisi. -Sosyal Kaytarma: insanlar birlikte yaşamaya başladıkları ilk dönemlerden beri bazı işleri birlikte yapmak durumunda kaldılar. O dönemden bu döneme kadar gördüğümüz kadarı ile insan sayısı ne kadar artarsa bireylerin işe olan katkısı o denli azalmaktadır.
Zaman Yönetimi -1 Eisenhower Matrisi
Zaman Yönetimi -1 Eisenhower Matrisi
Zaman yönetimine yönelik bu yaklaşım genellikle işletme yöneticileri, politikacılar ve askeri liderler tarafından kullanılır. İş yüklerine öncelik vermelerine ve en çok dikkat etmeleri gereken görevlere odaklanmalarına yardımcı olabilir. Günümüz dünyasında da bu hızlı yaşam şekline ayak uydurabilmeleri için her kitleden insan zamanını planlamak zorundadır. Aksi takdirde verimsiz bir hayat sürmeleri çok doğaldır.
Bahar Temizliği Yapmanın 4 Sihirli Yolu
Bahar Temizliği Yapmanın 4 Sihirli Yolu
Bahar temizliği deyince aklımıza sadece evde yapılan bazı basit düzenlemelerin gelmesi normaldir. Bununla birlikte bu çok yeterli olmayacaktır. Bahar aylarında doğa uyanırken kışın getirdiği o durağanlığı üstünden atar
NOSTALJİ HASTALIĞINA YAKALANMAK
NOSTALJİ HASTALIĞINA YAKALANMAK
Nostalji: Bir an gelir bir sokaktan geçersin. Yıllar öncesi o sokakta bambaşka bir kıyafet ve en sevdiğin parfümü sürerek geçmişindir. Arkada çalan müzik yüzünde garip bir gülümseme oluşturur. Bugün yaşadığın hiçbir zorluk o gün hayatına girmemiştir daha. Bir an için içindeki özlem büyür ve kalbinde bir sızı hissedersin.
ŞİKAYET ETMEK CALİMERO ETKİSİ
ŞİKAYET ETMEK CALİMERO ETKİSİ
Şikayet etmek üstüne uzman Calimero 1970’li yıllarda ortaya çıkmış başında yumurta kabuğu ile dolaşan sevimli siyah bir civcivdi. Sürekli adaletsizlikten bahsederek dolaşırdı. Gördüğü her şeyden şikâyet eden bu karakter bu psikolojik duruma adını vermiştir.
KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI SEÇMENİN 5 YOLU
KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI SEÇMENİN 5 YOLU
Kişisel gelişim kitapları, okuyucuya kişisel gelişim ve değişim duygusu sağladıkları için popülerdir. Ayrıca okuyucuya kendi düşüncelerini, duygularını ve fikirlerini keşfetmesi için bir platform sağlarlar. Kişisel gelişim kitapları tamamen kendini keşfetme ve kendini geliştirme ile ilgilidir.
NLP NEDİR? NLP EĞİTİMİ TEKNİKLERİ VE FAYDALARI NELER
NLP NEDİR? NLP EĞİTİMİ TEKNİKLERİ VE FAYDALARI NELER
nlp nedir? nlp teknikleri 1970’li yıllarda Richard Bandler ve John Grinder tarafından dizayn edilip kişisel gelişim dünyasına kazandırılmış bir kavram olarak karşımıza çıkar. Bu bilime göre her insan duygu ve düşüncelerini farklı düzeylerde kontrol edebilir. İnsanların bazıları belirli konularda sadece potansiyel yeteneklere sahip iken bazıları bu konularda mükemmelleşmiştir.
Çocuk Nasıl Söz Dinler
Çocuk Nasıl Söz Dinler
Çocukların söz dinlememesi büyükler için çocuklarla kurdukları ikili ilişkiler sonrası en büyük şikayetleridir. Bununla birlikte çocukların özellikle ebeveynlerini mutsuz etme odaklı bir davranış modelleri yoktur. Çocuklar yaşları gereği dünyayı
HAYAL PANOSU NASIL YAPILIR
HAYAL PANOSU NASIL YAPILIR
Hayal panosu nasıl yapılır hepimiz merak ederiz. Hayaller sonsuzdur. Sürekli aklımızdan yapmak istediğimiz işler, sahip olmak istediğimiz şeyler geçip durur.
Motivasyon Kaybından Kurtulmak
Motivasyon Kaybından Kurtulmak
İnsan yaşamak istediği hayat ile kendi arasına sınır koymaya başladıkça doğal olarak motivasyonu geri gitmeye başlayacaktır. Motivasyon düştüğü zaman kişi gelişemez yaptığı ve ortaya koyduğu işler azalır ya da kalitesinde bir düşüş meydana gelir.
Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim Midir?
Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim Midir?
Kişisel Gelişim aslında yıllardır içinde olduğum sektör artık kitaplarıyla seminerleri ile uygulama atölyeleri hatta daha spritüel inziva kamplarıyla büyük bir endüstriye dönüştü.
Yaşam Koçu Olmak
Yaşam Koçu Olmak
Yaşam Koçu ya da Koçları genel olarak sizin hedeflerinize giden yolda yanınızda duran bir yol arkadaşıdır.
Doğru Soru Sorma Teknikleri
Doğru Soru Sorma Teknikleri
Doğru soru sorma teknikleri, tarih boyu büyük felsefecilerden tutun da günümüze de yaşam koçluğuna, kişisel gelişim dünyasından profesyonel satış ve pazarlama uzmanlarına kadar bir çok meslek ve bilim doğru soruları sormayı başardığında ileri gidebilmiştir.
Erteleme Hastalığından (Procrastination) Kurtulmak
Erteleme Hastalığından (Procrastination) Kurtulmak
Erteleme Hastalığından Kurtulmak "Procrastination" olarak da bilinen erteleme hastalığı; kişinin yetiştirmesi gereken işleri ötelemesi, yapmaktan kaçınması ya da sürekli olarak ertelemesi olarak tanımlanır.
ÖFKE KONTROLÜ NASIL YAPILIR?
ÖFKE KONTROLÜ NASIL YAPILIR?
Öfke Kontrolü nasıl yapılır bunu tam olarak olarak anlayabilmek için önce öfkenin tanımını yapalım. Öfke normal bir duygudur. Sağlıklıdır.
Pandemi Dijital Dünya ve Yeni Dünyada Çalışan Olmak
Pandemi Dijital Dünya ve Yeni Dünyada Çalışan Olmak
İki yıldır insanlık olarak mücadele ettiğimiz bu salgın aşıya rağmen hız kesmedi. Hayatın tüm alanlarına nüfus eden ve adeta yaşantımızı yeniden şekillendiren pandemi şartlarının en çok etkilediği ancak en az konuşulan gruplardan bir tanesi çalışan kitle.
Buz Kırma Teknikleri
Buz Kırma Teknikleri
Yeni hiçbir davranışını duygusunu hal ve hareketini bilmediğimiz güçlü yönlerinden düzeltmeye açık yönlerine kadar hiçbir potansiyelini keşfetmediğimiz bir insanla karşılaştığımız zaman bir sohbete girmekte zorlanırız.
Öğrendiklerimizi Nasıl Unutmayız?
Öğrendiklerimizi Nasıl Unutmayız?
Hepimiz bir seminere gittiğimizde ya da bir eğitime katıldığımızda öğrendiğimiz şeyleri unutmamak isteriz. Hatta öğrendiklerimizi birkaç gün sonra birilerine aktaracak konumda kalmayı düşler bu olmayınca da hayal kırıklığına kapılırız. Aslında bu durum son derece doğaldır buna rağmen öğrendiğimiz şeyleri yüzdesel olarak daha fazla bölümünü zihinde tutmamızın da bazı formülleri yok değildir.
Hibrit Düşün Geleceğini Tasarla
Hibrit Düşün Geleceğini Tasarla
Hibrit kelimesi kelime anlamı olarak melez ya da melezleme, teknik açıdan anlamlandırılması noktasında ise iki farklı teknolojinin bir araya gelerek yeni bir teknolojik bakış açısını ortaya çıkarması anlamında kullanılmaktadır.
Pes Etmemek!!!
Pes Etmemek!!!
Öğrenilmiş çaresizliklerin bize getirdiği en büyük sancı gerçekleştirmek istediğimiz bir konuda tam hedefe varmaya ramak kala pes etmektir. Hepimiz her şeyin üstümüze üstümüze geldiği o anlarda, yeter artık deyip konfor alanımıza geri dönmüş ve o bizim için çok önemli olan amacı kat kat sandıkların içine saklayıp kendimizin bile bulamayacağı yerlere gömmüşüzdür.
Harley Davidson Başarıyı Nasıl Yakaladı?
Harley Davidson Başarıyı Nasıl Yakaladı?
Dünyadaki önemli markaların sadece ürünlerini geliştirmesi yeni modeller çıkarmaları ve teknolojiyi yakalamaları her zaman büyük kitlelere ulaşmalarını sağlamamıştır. Markalar arası rekabet sadece şirketler arasında olmaz. Unutulmamalı ki o markaları kullanan kişiler bazen o markayı çıkaran şirketten daha fazla markayı sahiplenir ve savunur.
Konfor Alanı ve Zihinsel Duvarlar
Konfor Alanı ve Zihinsel Duvarlar
Yaptığımız pek çok seminer ya da sohbetlerin belli noktalarında geçen bir konudur konfor alanı. Bununla birlikte kullanım açısından genellikle yanlış bir anlatım tarzı ile karşı tarafa aktarılır. Genel bilgi konfor alanının kişilerin günlük yoğun tempolarının içinde iken bu temponun dışına çıktıkları anlarda kendilerine dönük yaptıkları faaliyetlerin kişinin konfor alanını tanımladığı gibi yanlış bir bilgiye sahibiz.
Hatıra Dinlenir Hikaye Satış Kapatır
Hatıra Dinlenir Hikaye Satış Kapatır
Hepimiz hatıralara meraklıyızdır. Okul hatıraları, askerlik hatıraları, iş hayatı ile ilgili hatıralar… Hem anlatmaya hem de dinlemeye can atan bir toplumda yaşamaktayız. Özellikle anlattığımız hatıralar acılarımızdan beslenen, zor zamanlardan geldiğimizi etrafa gösteren ve bu zorluklara rağmen ayakta olduğumuzu kanıtlamaya çalıştığımız hatıralardır.
https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.