KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI SEÇMENİN 5 YOLU

3 Mayıs 2022

KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI BİZE NE KATAR

Kişisel gelişim kitapları, okuyucuya kişisel gelişim ve değişim duygusu sağladıkları için popülerdir. Ayrıca okuyucuya kendi düşüncelerini, duygularını ve fikirlerini keşfetmesi için bir platform sağlarlar. Kişisel gelişim kitapları tamamen kendini keşfetme ve kendini geliştirme ile ilgilidir. Bu sebeple okuyucuya kendileri için daha iyi bir yaşam yaratmasına destek olmaktadırlar. Böylelikle kendileri hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri bir yol sunarlar.

Bir Kişisel Gelişim Kitabını İyi Yapan Nedir?

İyi bir kişisel gelişim kitabı, becerilerinizi, özgüveninizi ve hayatınızı geliştirmenize yardımcı olan kitaptır. Aynı zamanda kişisel gelişim kitabının net bir mesajı olmalı, anlaşılması kolay bir şekilde yazılmalı ve pratik tavsiyeler sunmalıdır. Ayrıca bu alanda çok fazla deneyime sahip biri tarafından yazılması da önemlidir. Sonuçta bu kitaplar nasihat vermemeli, bunun yerine gerçekçi durumlara ve yazarın deneyimlerine dayanan tavsiyeler sunmalıdır.

Kitaplar öğrenmek için harika bir araçtır ve birini okumak dünyamızı keşfetmemize, başkalarıyla iletişim kurmamıza, daha bilgili olmamıza ve bize fayda sağlayacak kararlar almamıza yardımcı olabilir

 

kişisel gelişim kitapları

Kişisel Gelişim Kitaplarının 

Geleneksel Romanlardan Daha Popüler Olmasının Sırrı ve Nedeni

Kişisel gelişim kitapları ile romanlar arasındaki temel fark, bu kitapların  anında tatmin sağlaması, romanların ise daha uzun bir bağlılık gerektirmesidir. Bunlar okuyucuya kendilerini veya hayatlarını iyileştirmeleri için tavsiyelerde bulunan kitaplardır. Yaşamlarını ve sorunlarını iyileştirmek isteyen insanlar için yazılmıştır

KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI SEÇİLİRKEN DİKKAT EDİLECEK 5 ŞEY

1.Kişisel gelişim kitabı yazarı işinin ehli mi?

Kitap yazarının yazdığı konuda ne kadar deneyimi olduğu son derece önemlidir. Hedef kitleye çözüm önerileri sunup sunmadığına iyi bakılmalıdır. Birçok kitabın karışımı olan temelde çok şey söyleyip aslında hiçbir şey söylemeyen yazarlar tercih edilmemelidir.

2.Kişisel Gelişim Kitapları Kitabevleri İşinin Ehli mi?

Kitap seçilirken yapılan hatalardan biride sadece yazara odaklanmaktır. Yazar kadar o kitabı piyasaya sunan yayın evi de son derece önemlidir. Kitabın tashihi, mizanpajı, tasarımı da yazının içeriği kadar okuyucu üzerinde etkisi vardır. Ayrıca yayın evi kişisel gelişim konusunda ne kadar kitap çıkarmış buda sorgulanmalıdır. Konu üzerinde kitap bastıkça yayın evleri de yazarlar gibi tecrübe kazanır.

 

3.Kitabın mesajı taleplerinize uygun olmalı

Her yeni çıkan kişisel gelişim kitabı yeni diye sizin için uygun gelmeyecektir. Kitap seçiminde gelişmek istediğiniz konuyu önce seçin. Okuduğunuz kitabın net ve çözüme dayalı pratik mesajları olduğundan emin olun.

4.Kitap okumak zaman meselesidir. Bu yüzden dikkatli seçin

Bir kitabın en çok satan olması size uygun olduğu anlamından çok en iyi PR çalışması yapılan kitap olduğunu gösterir. Bu yüzden çok satan raflarından değil en değerli şey olan vaktinizi değerlendiren kitapları ön plana koyun.

5.Sesli kişisel gelişim kitaplarını deneyin

Sesli kitaplar basılı kitap maliyetlerinin arttığı bu günlerde güzel bir alternatif. Basılı kişisel gelişim kitapları yerine her durumda size eşlik edecek sesli kitapları dinleyebilirsiniz. Böylece kütüphanenize sokacağınız kitapları çok daha kolay seçebilirsiniz.

kişisel gelişim kitapları

Kişisel gelişim kitapları, hedeflerinize ulaşmanıza, becerilerinizi geliştirmenize ve nasıl adım atacağınızı ve daha iyisini nasıl yapacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Amaç, kendinizin mümkün olan en iyi versiyonu olmanıza yardımcı olmaktır. Bu amaca hitap eden çok sayıda kitap bulmak mümkündür.

kişisel gelişim videoları için buraya tıklayınız

instagram adresimi takip etmek için buraya tıklayınız

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.