KURU FIRÇALAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

18 Mart 2023

KURU FIRÇALAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Kuru fırçalamanın faydaları nelerdir: Kuru fırçalama, cildinize belirli bir desende masaj yapmak için doğal kıllı bir fırça kullandığınız bir tekniktir. Her gün yapabileceğiniz, sağlığınızı güçlendirmenin kolay ve ucuz bir yolu. Kuru fırçalama yöntemi, at kılı fırça yardımıyla vücudun aşağıdan yukarı doğru tarandığı bir tekniktir. Bu yöntem aslında uzun zamandır vücut bakımında kullanılan bir teknik olmasına rağmen son iki senedir halk tarafından daha revaçta ve popüler hale gelmiştir İşte kuru fırçalamanın faydalarından bazıları:

  • Ölü Cilt Hücrelerini Eksfoliye(peeling) Eder

Kuru fırçalamanın başlıca faydalarından biri, cilt yüzeyinde biriken ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesine yardımcı olmasıdır. Bu hücreleri çıkararak, gözenekleri açar ve cilde oksijen ve besinlerin girmesine izin vererek genç ve parlak bir görünüme kavuşursunuz.

  • Lenfatik Fonksiyonu İyileştirir

Lenfatik sistem, hücrelerinizdeki atıkları ve toksinleri filtrelemekten sorumludur. Kuru fırçalama cildinize kuru bir fırça ile masaj yaparak, lenfatik sistemi uyarır, işlevini geliştirir ve atıkların ve toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olursunuz.

  • Selüloitti Azaltır

Selüloit yaygın bir sorundur, ancak tersine çevrilmesi zordur. Düzenli kuru fırçalama, kan akışını iyileştirecektir. Aynı zamanda selüloit birikintilerini parçalamaya yardımcı olabilecek lenfatik sistemi uyararak selüloitti azaltacaktır.

 

  • Dolaşımı Artırır

Kuru fırçalama dolaşımı artırır, cilt yüzeyine daha fazla oksijen ve besin getirir. Bu, hücre yenilenmesini ve onarımını desteklemeye yardımcı olur.

  • Bağışıklık Fonksiyonunu Artırır

Kuru fırçalama yoluyla lenfatik sistemi uyarmak aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Böylece daha dirençli bir vücudun günümüz koşullarında avantajlarını sürme fırsatımız olur.

  • Stresi Azaltır

Kendi kendine masajın stresi azalttığı gösterilmiştir ve kuru fırçalama da bir istisna değildir. Sabah veya akşam cildinizi fırçalamak için birkaç dakikanızı ayırın. Böylelikle gerginliğin azalmasına ve daha rahatlamış hissetmenize yardımcı olabilirsiniz.

  • Gözenek Görünümünü En Aza İndirmeye Yardımcı Olur

Tıkanmış gözenekler sivilce, siyah nokta ve diğer cilt lekelerinin sebebidir.. Bununla birlikte düzenli olarak kuru fırçalama yaparak gözeneklerin açarız. Böylece ciltteki kötü görünümlerinin en aza indirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

kuru fırçalamanın faydaları nelerdir?

  • Doğal Enerji Artışı Sağlar

Kuru fırçalamanın masaj etkisi, gün boyunca daha uyanık ve odaklanmış hissetmenize yardımcı olur. Bize doğal bir enerji artışı sağlayacaktır. Böylece vücudun canlanmasına yardımcı olur.

  • Cilt Dokusunu ve Tonunu İyileştirir

Son olarak, düzenli kuru fırçalama, kuru, ölü cilt hücrelerini uzaklaştırarak ve sağlıklı, genç görünen bir cilt için gerekli olan kollajen ve elastin üretimini uyararak cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Kuru fırçalama yaparken dikkat edilmesi gerekenler

-Çok sert bir uygulama yapmayın.

-Doğal  fırçaları kullanın.

-Kuru fırçalamayı rutinlerinize ekleyin.

-İşlemi minimum 2 dakika uygulayın.

-Kuru vücuda uygulayın.

-Fırçalamadan sonra duş yapın

-Fırçanızı 2 haftada bir sabunlu su ile yıkayın.

.

Sonuç olarak, kuru fırçalama, genel sağlığınızı ve esenliğinizi iyileştirmenin kolay ve ucuz bir yoludur. Bu yüzden cildinizin görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, bunun gibi doğal alışkanlıklar kazanın.

instagramdan takip edebilmek için buraya tıklayın.

Kuru fırçalamanın faydaları nelerdir? isimli güncel yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımızı buraya tıkl ayarak okuyabilirsiniz.

 

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.