Bahar Temizliği Yapmanın 4 Sihirli Yolu

13 Mayıs 2022

Her Planda Bahar Temizliği

Bahar temizliği deyince aklımıza sadece evde yapılan bazı basit düzenlemelerin gelmesi normaldir. Bununla birlikte bu çok yeterli olmayacaktır. Bahar aylarında doğa uyanırken kışın getirdiği o durağanlığı üstünden atar. Bunun için doğaya bakmak ve onu taklit etmekte ilk başta işe yarayacaktır.

Değişimler fiziksel enerjitik duygusal ve düşünsel yapıların hepsinde adım adım gerçekleşmelidir. Evin düzeni bu planların hepsinde sağlanmalıdır. Bulunduğumuz mekanlar tek plandan oluşmaz. Her mekânın kendine ait bir ruhu ve enerji dengesi vardır. Bu denge içinde yaşayan insanların ruhsal durumlarına göre değişir. O eve dışarıdan taşıdıkları enerji ya da birbirleri ile olan iletişimleri bunu etkiler. Bu yüzden her girdiğimiz evde farklı hissederiz. Her evin fiziki kokusu bile birbirinden farklıdır.

bahar temizliği

Fiziksel Planda temizlik:

Bahar temizliği esnasında evimizde bulunan fiziksel açıdan evi ağırlaştıran büyüklü küçüklü pek çok eşyadan ayrılmak hafiflemeye başlamanın ilk yoludur. Özellikle bizi geçmişin olumsuz enerjisine bağlı tutan şeylerden kurtulmak önemlidir.  Bu eşyalardan kurtulduktan sonra sıkı bir düzenleme ve klasifike etme süreci ile geri kalan eşyaların düzenlenmesi gerekir. Kalmışsa vedalaşılması gereken şeyler ile yeniden vedalaşılmalıdır. Düzenlenen yerler yeni formları ile farklı bir enerji taşımaya başlarlar. Evin enerji akışı değişir ve hızlanır.

Enerjitik Planda Temizlik:

Bahar temizliği yaparken su fiziksel planda olduğu gibi enerjiktik açıdan da çözücüdür. Kimyasal yerine doğal temizleyiciler kullanarak genel bir temizlik yapıldıktan sonra enerji planını paylaştığımız bitkiler ile etraf canlanacaktır. Temizlikte detaylara önem elzemdir. Aynı zamanda olumlu bir enerji ile bu iş yapmak doğru olur. Negatif bir enerjimiz varsa işler yapılmamalı önce bu enerjiden kurtulmanın yolları aranmalı daha sonra çalışmaya devam etmek gerekir.

Duygusal Planda Temizlik:

 Duygusal plandaki temizlik daha sutil (göze çarpmayan) alanlarda olur. Negatif kalabalıklar sadece fiziksel planda değil görünmeyen planlarda da vardır. Bunu aşabilmek için bahar temizliğinizi yaparken doğaya uyumlu ilham veren müziklerin çalması iyi gelecektir. Ayrıca ortamda güzel aromalı yağlar ya da tütsüler gibi negatif formları ortamdan uzaklaştıracak materyallerinde kullanımı faydalı olacaktır. Yani etraf doğru koku ve doğru müzik ile başka planlarda da temizlenmelidir. Bizde etraf da olumlu hisler ile dolaşarak bu alanda ayrıca katkılar sunabiliriz.

Düşünsel Planda Temizlik:

Düşünceler çok hızlıdır bir türlü yakalayamayız. Bazen yakaladığımız anda bile değişikliğe uğrayabilirler. Bu yüzden düşüncelerin etrafa sirayeti açısından yüksek düşüncelerden bahs eden metinleri ev diğer açılardan hazır olduktan sonra okumak iyi olacaktır.

 

bahar temizliği

 

Aslında mekanların da yaşayan bir iç enerjisi vardır. Bu enerjiyi oluşturanda içinde yaşayanlardır.

Mekanları uyandırmak çok eski bir gelenektir. Bahar temizliği ile birleştirmek güzel bir fırsattır. Evimize olumlu enerjiyi getirecek birçok şeyi bu temizlik esnasında uyandırmak mümkün olacaktır. Bu gelenek bahar aylarının gelişinde her şey ile birlikte mekanlarında enerjisi yenilenerek uyandırılırdı. Aslında yapılan işlen düşünüldüğünde bir insan içinde yapılabileceği gözükmektedir. İnsanda kendisi ile ilgili fiziksel enerjetik planda bir çok değişikliği yapacak güçtedir. Ayrıca duygu ve düşüncelerinde de bir sadeleşmeye gidilmelidir

Mevsimler bize uymayacağına göre bizde düşünce ve davranışlarımızı mevsimlere uydurabiliriz. Böylelikle uyumu yakalamak son derece kolaylaşır. Doğa ile uyum kendin ile uyumdur. Bu uyumdan sonra insanlar yukarıdaki fizik plan ile ilgili çalışmalarını tamamlayıp ruhu ile ilgilenmeye geçebilirler.

Bu yazıyı sevdiyseniz nostalji hastalığından kurtulmak yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

İnstagram hesabımı takip etmek için tıklayın

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.