HAYAL PANOSU NASIL YAPILIR

23 Nisan 2022

HAYAL PANOSU NASIL YAPILMALIDIR

 

Hayal panosu nasıl yapılır. Hepimiz merak ederiz. Hayaller sonsuzdur. Sürekli aklımızdan yapmak istediğimiz işler, sahip olmak istediğimiz şeyler geçip durur. Bununla birlikte bu geçen şeyler anlık olarak hayatımıza girer ve birçoğu biz sahip olmadan hayatımızdan çıkar. Peki sahip olmak istediğimiz şeyler her gün hayal panosu gözümüzün önünde olsa sabah kalkarken ve akşam yatarken onlara bakarak uyuyup uyansak acaba hayatımızda neler değişir?

İleride bulunmak istediğimiz noktayı ya da sahip olmayı hedeflediğimiz şeyleri görselleştirmek bilinç altımızda onlara ulaşmak için değişik kanallar oluşturmamızı sağlayacaktır. Görselleştirmek her zaman insanlar için çok değerli olmuştur. Beynimizdeki bir hayalin gözümüzün önünde ete kemiğe bürünmesi bizi ona ulaşmak için ekstra motive edecektir. Sonuç olarak İşte bu noktada devreye hayal panomuz girer.

Hayal panomuz sahip olmak istediklerimizi bizi motive eden sözleri, gitmek istediğimiz ülkeleri kapsayan bir panodur. Hayatımızın tamamını kapsar. Aynı zamanda spesifik olarak iş hayatımız ya da özel hayatımız için ayrı ayrıda yapabiliriz.

HAYAL PANOSU NASIL ÇALIŞIR

En uygunu hayal panomuzu bir yıllık yapmaktır. Hayal panomuz mutfağınıza asacağınız bir mantar panodan, telefonunuzda oluşturduğunuz dijital bir panoya kadar her şekilde yapmak mümkündür.. Aynı zamanda istediğimiz tüm hedefler bu panoda görselleşir. Hazırlayanı motive edecek kelimler ya da cümlelerde bu panoya yazılır.

Panomuzu yapmaya cesaret ettiğimiz o an kendi hayatımızın mimarı olmayı da başarmaya başlamışız demektir. Bununla birlikte panodaki şeyler çekim yasasına tabidir. Ancak bunun bilimsel bir açıklaması da vardır.  Sonuç olarak bilinç altımız her gün gördüğü o görsellere nasıl ulaşacağını daha çok düşünmeye başlar ve onlara ulaşmak için farklı yollar geliştirir.

Hayal panonuza o yıl gitmek istediğiniz ülkeleri, almak istediğiniz terfiiyi, yazmak istediğiniz kitabın ismini, oturmak istediğiniz evin manzarasından kapıda durmasını     beklediğimiz arabaya kadar her şeyi eklememiz mümkündür.

hayal panosu nasıl yapılır

 

Özellikle sabah kalkınca ve akşam yatarken hayal panonuzu izleyin. Böylelikle bu konularda zihninizi çok daha iyi çalışacaktır. Çünkü bilinçaltı özellikle yatmadan evvel en son düşündüğü şeylere odaklanır. Onlara ulaşmak için yolları daha çok arar.

Panonuz geliştikçe zaman içinde sizde değişmeye başlarsınız. Hayallerinize ulaşmak için meşgul olduğunuz şeylerin, yaptığınız işlerin, görüştüğünüz kişilerin değişmeye başlayacağını görmeye başlayacaksınız.

 

PANOMUZ NELERDEN OLUŞMALIDIR

  • Panonuz 1 yıllık hayallerinizi kapsasın
  • Panonuz ulaşmak istediğiniz şeylere ait olan güzel resimleri dergilerden kesin ya da internetten indirin.
  • Sonuç olarak ilham vermeyen hiçbir yazı ya da görseli  panonuza eklemeyin
  • Resimleri üst üste yapıştırıp güzel kolajlar yapmaktan çekinmeyin
  • Hayal panonuza sizi iyi hissettirecek Olumlama cümleleri ve duygularınızı yansıtan kelimeler ekleyin.
  • Panonuz mutlaka her gün görebileceğiniz bir yerde olmalı

Zaman geçtikçe panonuz hayatınıza her gün değmeye başlayacak. Hedeflerinizi her gün gözünüzün önünde tutacak ve sizi hedeflerinizi gerçekleştirmeniz yönünde itecek. Sizde farkında olmadan bu yönde çalışmaya başlayacaksınız.  Doğru hayallere ve planlamaya sahip her pano gerçekleşen hedeflere dönüşecektir. Haydi panomuzu yapmaya bugün başlayalım.

Hayal panosu nasıl yapılır makalemizi beğendiyseniz Hatıra dinlenir hikaye satış kapatır isimli makaleyi buradan tıklayarak okuyabilirsiniz.

instagram hesabımı takip etmek için buraya tıklayınız

M.GÖKTÜRK TURUNÇ

Holistic Coach

 

 

 

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.