Pes Etmemek!!!

23 Mayıs 2021

 

PES ETMEMEK

Öğrenilmiş çaresizliklerin bize getirdiği en büyük sancı gerçekleştirmek istediğimiz bir konuda tam hedefe varmaya ramak kala pes etmektir. oysa herkes pes etmemek ister. Hepimiz her şeyin üstümüze üstümüze geldiği o anlarda, yeter artık deyip konfor alanımıza geri dönmüş ve o bizim için çok önemli olan amacı kat kat sandıkların içine saklayıp kendimizin bile bulamayacağı yerlere gömmüşüzdür.

Bununla birlikte Pandora’nın kutusundaki bütün kötülükler ortaya yıllar önce saçılmış olsa da insanlık o kutunun dibinde unutulan umudu bugün bile kendisine kılavuz edindiğinde kendisini yeni keşiflerin kucağında bulmuştur. Hele birde buna güçlü bir amaç ve bitmek bilmez bir merak eklendiğinde olanlar insanlık tarihi açısından hep devrimsel nitelikte olayların gelişmesine yol açmıştır. Peki pes etmemek için neler yapmak ve fabrika ayarlarımıza geri dönmek lazım. Yani umudu nasıl buluruz.

pes etmemek

HEDEFİNE NEDEN ULAŞMALISIN

En önemli nokta bir amacının olması amaçsız kalan her insan komutansız kalmış bir ordu gibi içindeki her şeyi yanlış cephelerde savaşmaya gönderip bir sürü mağlubiyetle geri dönmekte. Bu yüzden o seni geceleri uyutmayacak ve gündüzleri ise bir an önce yataktan kaldıracak amacı bir an önce bulmalısın.

Bir amaca bağlandığında onun dışındaki hiçbir şey senin zihnini çalıp konsantrasyonunu bozamaz.

 

 

 

EN KÖTÜ NE OLABİLİR ZATEN DİBİ GÖRDÜN

Oturup hayıflanırken bazen insan en dipte olduğunu fark eder. İyi haber zaten en dibi gördüysen buradan daha aşağısı yoktur yaptığın her eylem artık seni yukarı doğru taşıyacaktır. Şimdi her adımı itina ile planlama yukarı bakma ve merdivenleri tek tek çıkma vakti.

KENDİNİ MOTİVE ET

Seni en çok motive edecek kişi aynada sana bakıyor. Ve sana yalan söylemeyecek tek kişi “O”. Sen O’na somurtursan sana somurtacak. Sen O’na gülersen Oda sana gülecek. En azından aynada durum tespiti yapıp kendinle barış imzala. Merak etme ayna sana asla yalan söylemeyecek ve sana olduğu gibi gerçekleri gösterecektir. Yönü bulduğun zaman fiziksel aynaya daha az ihtiyacın kalacak çünkü ruhunun aynası parladığında etrafındakilerin yüzünde kendini parlarken göreceksin.,

 

Kurşun Geçirmez Bir Cesaretin Sahibi Olursan Pes Edeceğin Yaraları Kimse Üzerinde Açamaz

M.Göktürk TURUNÇ

 

 

BAŞARILARINI HATIRLA BAŞARAMAYANLARI DİNLEME

Herkes gibi senin de hayatına sığdırdığın birçok başarın eminim ki vardır. Ne kadar büyük ya da ne kadar küçük oldukları önemli değil. Çünkü lider başarılan olaylardan çok başarının kendisine aşıktır. Pes etmemek kavramına dört elle tutun. Ve başarının hazzını kalbinde hisset. Böylelikle pes etmek aklına bile gelmeyecektir.. Bu arada nasıl ve neden başaramayacağını anlatan kişilerden de uzak durmayı ihmal etme

BAŞARANLARI RADARINA AL

Pes etmek istemiyorsan yürümek istediğin o yolda senden önce yürümüş ve başarmış kişileri radarına al bununla birlikte asla taklit yoluna girip çıtanı daha yükseğe taşıyacakken bir seviyede bırakma. Önemli olan ilham almaktır. Aldığın ilhamı yoluna ışık yapmak için kullan.

Pes etmenin temel sebebi kendini geç kalmış hissetmek ve işleri belirli bir tarihe ertelemeye çalışmaktır.  Çok geç dediğimiz her şey de pes etmeye hazırızdır. ilk önce çok geç diyenleri zerre umursamayacağın bir hayat düzenine geçmelisin. Kendi hayatlarındaki böyle bir fikri sana kabul ettirmek isteyen o kişilerin deneyimlerini asla içselleştirme. Sen çalışmalarını yarınlar için yapıyorsan gereken tohumları bugünden atmalı ve kendini bilgi ve deneyimlerle beslemekten asla kaçınmamalısın. Bu durumda en keyifli pratiklerden biri fikir kurası çekmektir. Çok geç artık dediğin o parlak fikirlerinden 5 tanesini yazıp bir kavanoza at. Kapa gözlerini ve çek birini ve sonuna kadar gitmenin keyfini yaşa.

Pes etmemek düz bir yolda yapabileceğin bir şey değildir. Seni geliştirecek engellerin olduğu bir yolda yapacağın bir yürüyüştür. Bu yüzden dümdüz kolay yollar seni daha çabuk rahata alıştırır ve pes ettirir. Hedefini iyi belirle. Hatta hedefine vardığında nasıl hissedeceğini şimdiden gözlerini kapa ve düşün eğer yüzün gülümsüyorsa doğru yoldasın. Bir an bile bekleme. Dış etkiler açısından en çok iletişimde olduğun insanlarla nasıl bir iletişimde olduğunu düşün enerjini çalacakları daha yolun başındayken ele.

Örnek olarak ne tip nedenler seni pes etmekten uzak tutacaktır?

  • Yaşamaya devam ediyorsun öyle ise her şey mümkün.
  • Gerçekçi ol sadece hayallerde dolaşma
  • Her insan düşündüğünden çok daha güçlüdür. Gücünü uyandır
  • Kendini kanıtlama isteğini aktive et
  • Hayallerini hedefe çevir
  • İlham almayı unutma. Senden daha zor durumlardan gelip başaranlar oldu
  • Kendinde fark yarat ve bu farkı başkaları da fark etsin
  • Sadece ilham alma aynı zamanda ilham ver. Emin ol seveceksin
  • Pes etme noktası başarıya en yakın noktalardan biridir. O noktaya geldiğinde biraz daha zorla

 

 

Bu yazıyı beğendiysen KONFOR ALANI ile ilgili yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsin.

 

instagram hesabımı takip etmek için buraya tıklayınız.

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.