Blog

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation.

Kuru fırçalamanın faydaları nelerdir: Kuru fırçalama, cildinize belirli bir desende masaj yapmak için doğal kıllı bir fırça kullandığınız bir tekniktir. Her gün yapabileceğiniz, sağlığınızı güçlendirmenin kolay ve ucuz bir yolu. İşte kuru fırçalamanın faydalarından bazıları:

Aramalarda yüksek bir trafik oluşturan evergreen içerikler viral içerikler gibi zamana bağlı değillerdir. Genelde başlangıç seviyesinde bilgi veren bu içerikler konu ile ilgili temel bilgileri edinmemizi sağlar. Web sitenize ya da sosyal medya mecralarınıza insanların gelmesini sağlayan içerikler viral içerikler olsa da kalmalarını sağlayan her zaman yeşil kalan evergreen içeriklerdir.

Kiralık

19 Aralık 2022

Kiralık kullanmak yerine yıllarca kullandığı her şeye sahip olmaya çalışılan bir dünyada yaşadık. Arabadan eve, cep telefonundan beyaz eşyalarımıza kadar. Sahip olmak bir tüketici için çok önemli bir kavramdır. İnsanlar kendilerine bir şey satılmasını sevmezler. Bununla birlikte sahip olmaktan hoşlanırlar.

Sessiz istifa kavramı son dönemlerde hayatımıza daha çok girdi. Özellikle Covid salgını sonrası insanlar ofislerde çalışma alışkanlığından uzaklaşıp iş hayatlarına evde devam etmeye başladıkları dönemde kendilerini içe dönüp sorguladılar. Bu sorgulama PEK ÇOK İNSAN AÇISINDAN FARKLI KARARLARA SEBEP OLDU. DÖNEMSEL OLARAK İNSANLAR İŞLERİNDEN AYRILMAYA BAŞLADI.

Hayatın içinde pek çok yol var. Bizler bu yollardan bazılarının izini sürerek başarıya ulaşmaya çalışıyoruz.  Belirlediğiniz yola girdiğinizde zaman zaman yol değiştirmek ya da strateji değiştirmek zorunda kalabiliriz.

 Stresle başa çıkmanın 14 yolu üzerinde konuşmadan önce gelin stresi tanımlayalım. Kişinin üzerinde tehdit oluşturan bedensel ya da duygusal olaylara karşı verilen tepkiye stres adı verilir.  Birey karşılaştığı bu duruma karşı bir tepki koyar.

Hayatınızda çevreniz açısından güçlü bir kariyeriniz olmuş olabilir. Üstelik ses getiren işlerde yapmış olabilirsiniz.  Tüm toplum tarafından başarılı görülüyor da olabilirsiniz. Buna rağmen kendinizi yetersiz ve başarısız gördüğünüz oluyordur. Hatta çevrenizdeki insanları başarılarınızla kandırıyor gibide hissedebilirsiniz.

Konsantrasyonu arttırmanın 8 yolu :Yaşadığımız bu dönem etrafımızda birçok uyaran ile doludur. Bu nedenden ötürü odağımızın kayması kolaylaşır. Hepimiz hedeflediğimizi yapmak yerine başka işlere dalabiliriz. Bu durum hem çalışma hayatımızda hem de özel hayatımızda verimsizlik ve başarısızlığı doğurabilir.

Bütçe Yapmanın Yolları: Bütçenin temel amacı hayatınızda yapmanız gereken ve yapmak istediğiniz şeyler için para durumunuzu dengelemektir.  Doğru bir planlama sizi borç almaktan ya da borç ödemekten uzak tutar. Fiziki yararları dışında borç sarmalından uzak durmak sizi psikolojik açıdan da rahatlatır. Böylelikle hem mali hem de ruhsal anlamda hayatınızda bir denge kurarsınız.

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

https://gokturkturunc.com/wp-content/uploads/2022/01/logobeyaz.png

Sosyal Medyada takip edin

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.

Göktürk Turunç tüm hakları saklıdır.